FULD TILFREDSHED - ELLER PENGENE TILBAGE // UBEGRÆNSET BYTTERET // FRI FRAGT OVER 750 DKK TIL GLS PAKKESHOP
Dato
UNDERVISER
Rachel Søgaard
STED
Vesterbrogade 165, 1800 Frederiksberg C
På denne workshop lærer du følgende:
- Intarsia eller gobelinhækling
- Mønsterhækling med flere farver
- Tips til pæne kanter m.m.
Om underviseren
Rachel Søgaard har mange års erfaring som strikdesigner for flere af de danske håndarbejdsmagasiner og garnfirmaer. Derudover har Rachel undervist i strik, hækling og tunesisk hækling rundt om i landet. Alt fra Skals Håndarbejdshøjskole til strikfestivalerne, hvad enten det er på Fanø eller Bornholm. Endelig er Rachel en del af Kit Coutures faste desigteam, så hun kender alle vores modeller.
Prisen inkluderer alle de materialer, du skal bruge til workshoppen.
Du får et kompendium samt adgang til vores videoer, som er en god hjælp til at komme videre efter workshoppen.
Vi stiller garner og hæklenåle til rådighed.
Der vil blive serveret kaffe og the med frugt og småkager.
Her er andre modeller, som du måske synes om.
Så snart du har købt hos Kit Couture, anbefaler vi dig, at du bliver en del af ”MIT KIT”, hvor du får din personlige side med særlige fordele.
I ”MIT KIT” har du et overblik over dine bestillinger, som sker gennem vores webshop. Derudover kan du downloade gratis opskrifter til dine garnrester. Du får også invitationer til særlige KIT arrangementer og meget andet spændende.
Vi glæder os til at byde dig velkommen i ”MIT KIT”!
Hvis du allerede er bruger, kan du logge her:
Login Har du glemt dit password?